Učenici 4. a i b razreda posjetili Zagreb

24. listopada 2016. učenici 4. a i b razreda posjetili su Zagreb.

Zagreb je veliki grad u kojem ima jako puno uspomena iz prošlosti. Sa svojim razredom išao sam u Zagreb.

Prvo smo vidjeli Zagrebačku katedralu na Kaptolu.

Jako je lijepa i velika.

Malo smo šetali Gradecom i Kaptolom da vidimo kako i gdje su živjeli stari Zagrepčani.

Bili smo na Trgu sv. Marka gdje je crkva i Banski dvori.

Vidjeli smo Kamenita vrata koja su nekada bila vrata u grad. Ima puno starih kuća, spomenika, ulica, ustanova i priča.

Jedna od njih je i ona o Krvavom mostu.

Vozili smo se uspinjačom od kule Lotrščak gdje je smješten Grički top.

Uspinjača nas je dovela do Ilice, najveće ulice u Zagrebu.

Gradec i Kaptol omeđeni su bedemima i kulama za obranu od neprijatelja. Danas je Zagreb puno veći, nego u prošlim stoljećima. Proširio se daleko preko Save. Bilo je lijepo vidjeti sve te stare građevine, ulice i trgove u kojima su nekada živjeli stari Zagrepčani.

Filip Hrković, 4.a

Učenje na zabavan način

Svi ste zasigurno čuli za glavni grad Republike Hrvatske, ali jeste li znali koliko se u Zagrebu možete zabaviti. To je pitanje i meni jednog dana bilo postavljeno. Učenici  4. a i 4. b razreda išli su u obilazak Zagreba. Nismo dugo čekali autobus. Kada smo sjeli u prijevozno sredstvo, svi su pogledi bili upućeni šarenoj okolini. U Zagrebu smo najprije posjetili Zagrebačku katedralu. Unutrašnjost katedrale ispunjena je velikim kipovima, glagoljice, obojanim staklima  (koji su stvarali tajnoviti mrak u tišini katedrale). Divili smo se ljepoti katedrale. U tiši odali počast Hrvatskim povijesnim ličnostima i krenuli u daljnji obilazak Zagreba jer je počela misa. Zabavno je bilo šetati Dolcem i promatrati što sve prodaju kumice i čuti za Petricu Kerempuha. Saznati o požaru koji je poharao Zagreb i vidjeti sačuvanu sliku Djevice Marije kojoj se i danas vjernici mole. Upoznali smo zabavni dio političkog života jer su nas na Markovom trgu dočekali snimatelji i novinari. Najbolja je zabava bila spuštanje starom uspinjačom do najduže Zagrebačke ulice Ilice gdje smo uživali jedući vruće kestene i kokice. Bilo je to učenje na vrlo zabavan način.

Lana Oštarić 4.b

U privitcima pogledajte prezentacije o Zagrebu i posjetu Zagrebu koje su napravili učenici 4. b.

Na satu likovne kulture učenici su izrađivali šestinski kišobran. Više pogledajte ovdje.

Pjesmu o Zagrebu pročitajte ovdje.

Priloženi dokumenti:
DAVID_KUZMINSKI.pptx (5.07 MB)
Zagreb_1.pptx (3.48 MB)

objavio: Nancy Vujanić   datum: 24. 10. 2016.

« Travanj 2017 »