Naši učenici na završnoj svečanosti projekta "Moja prva knjiga"

29. rujna 2016. održana je završna svečanost projekta Moja prva knjiga koja se održala u Karlovcu, u organizaciji Udruge KAlibra – udruge za promicanje kulture čitanja. Naši učenici su po prvi put sudjelovali na ovom natječaju. Dvoje učenika, Klara Ladić (4.b) i Jakov Klobučar (4.a) dobili su poticajnu nagradu. Čestitamo im!

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Ove godine je na natječaj pristiglo 781 dječja autorska slikovnica iz 210 osnovnih škola. Među njima je bilo i 15 slikovnica naših učenika, a dvoje od njih, Jakov Klobučar (4.a) i Klara Ladić (4.b)

nagrađeni su diplomama i poticajnim nagradama, što je veliki uspjeh budući da smo se tijekom prošle školske godine prvi put uključili u taj natječaj.

Učenici su na završnu svečanost stigli u pratnji roditelja i knjižničarke (koja ih je uključila u ovaj projekt i koordinirala radom). Pogledali su izložbu svih slikovnica pristiglih na natječaj.

Potom je uslijedila završna svečanost.

Nakon predstave "Zviždostrašni div" u izvedbi "Laboratorija zabave"

uslijedila je svečana dodjela nagrada. Hrvatske književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto podijelile su nagrade prvonagrađenim učenicima (8 učenika).

Nakon toga, nastupio je dječji zbor "Zorica" i vokalni sastav "Zorica".

objavio: Nancy Vujanić   datum: 29. 9. 2016.

« Svibanj 2017 »