Posjet školskoj knjižnici (3.c)

Autor: Nancy Vujanić, 18. 4. 2016.

Na dan 18. travnja 2016. godine moj razred i ja išli smo u obilazak školske knjižnice u našoj matičnoj školi.

Kada nas je autobus dovezao tamo, vidjeli smo da je ta škola jako velika.

Ugostila nas je knjižničarka Nancy. Upoznala nas je s raznoraznim enciklopedijama  i davala nam zabavne zadatke.

Meni najdraži zadatak bio je onaj u kojem smo u skupinama tražili odgovore na teška pitanja.

Na kraju smo se pozdravili i ona je meni i još nekoj djeci dala časopise. Ovaj posjet je bio jako lijep i zato ga ocjenjujem sa pet zvjezdica!

Gabriel Šafranko 3.c

Sa svojim razredom išla sam u posjet školskoj knjižnici Velika Mlaka.Tamo je bila knjižničarka Nancy koja nam je pričala kako se snaći kad tražimo neki pojam u knjizi ili u enciklopediji.

Onda smo dobili zadatke. Naravno bili smo u grupama. Moja grupa istraživala je riječ “močvara”. Bilo mi je zanimljivo istraživati.

Poslije toga mogli smo čitati što smo htjeli. Jako mi je bilo lijepo istraživati. Sviđa mi se posjet školskoj knjižnici.

Julija Barbarić, 3.c

Kada je moj razred ušao u knjižnicu, bili smo jako uzbuđeni i radosni jer ćemo cijeli sat hrvatskog jezika biti u knjižnici. U knjižnici nas je dočekala knjižničarka Nancy koja nas je s oduševljenjem primila. Najprije smo riješavali usmene zadatke. Kada smo riješili usmene zadatke, podijelili smo se u nekoliko grupa. U grupama smo riješavali zadatke na listiću.

Onda smo se počeli oblačiti da idemo doma. Jako smo se zabavili u knjižnici, čak i umirali od smijeha. Moj dan u knjižnici je dan koji nikada neću zaboraviti.

Franko Malek

Kada smo išli u posjet knjižnici, dočekala nas je knjižničarka Nancy. U toj knjižnici je jako puno knjiga, čak ih ima preko 8000. U knjižnici ima stolova i stolica da se sjedne i odloži npr. knjiga ili enciklopedija. Podijelili smo se u 4 grupe i sjeli. Poslije toga smo dobili listiće koje smo ispunjavali.

Mi, 3. grupa , dobili smo zadatak o moru, jezeru i dupinima. Nakon što smo riješili listić, čitali smo enciklopedije i neke druge knjige.

Meni je bilo jako lijepo u toj knjižnici jer smo nešto naučili.

Ivana Gusak