Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Nancy Vujanić, 16. 11. 2015.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige (od 15. listopada do 15. studenog) učenici viših razreda naše škole sudjelovali su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja.

Naslov i tema kviza u 2015. godini bila je "Putovanja do znanja". Za ovaj kviz učenici su se služili  sljedećim knjigama i on line izvorima:

JASNA BAGIĆ LJUBIČIĆ: Mali fizičar
MILAN SIKIRICA: 77 Kuhinjskih pokusa

ON LINE ENCIKLOPEDIJE I ON LINE LEKSIKON LEKSIKOGRAFSKOG ZAVODA MIROSLAV KRLEŽA: Hrvatska enciklopedija, Proleksis enciklopedija i Hrvatski obiteljski leksikon te

E-škola fizika i E- škola Hrvatskog fizikalnog društva

Nacionalni kviz za poticanje čitanja  provodio se on line. Kviz možete pokušati riješiti ovdje.

UČENICI RIJEŠAVAJU KVIZ

Iz svake knjižnice birao se jedan pobjednik. Kod nas je izabrana Lorena Jurkić (6.a) koja je u društvu Antonije Jurić i Mateje Tipure,  te prof. fizike i tehničke kulture i knjižničarke sudjelovala  na završnoj svečanosti koja se održala u četvrtak, 12. studenog 2015. u 12 sati u Kinu Europa u Zagrebu.

U prigodnom programu Alkemija svjetla = Iskra života kroz 45 minuta svjetlosne avanture voditla nas je umjetnica Helena Bulaja Madunić.

Provela nas kroz ulogu i posebne tenike korištenja svjetla u animiranom filmu.

Pogledali smo nekoliko kratkih animiranih filmova iz međunarodnog exsperimentalnog dokumentarnog filma: "Mehaničke figure - Inspirirani smo nešto više o tome na koji način svjetlo na filmu postaje "lik" i "objekt" u pokretu.

IZVLAČENJE GLAVNIH NAGRADA

MATEJA NAVIJA ZA LORENU

DOBITINICI

LIJEP DAN ISKORISTILI SMO I ZA ŠETNJU GRADOM...

Lorena Jurkić je, za sudjelovanje i predstavljenje naše škole, na dar od škole dobila knjigu.