Gradska knjižnica Velika Gorica

Autor: Nancy Vujanić, 12. 10. 2015.

U četvrtak, 15. listopada 2015. u 19.00 sati u Gradskoj knjižnici Velika Gorica, Središnji odjel za odrasle održat će se filmska večer uz Nikolu Teslu i prikazati film  „Tajna Nikole Tesle“

Odlukom UNESCO-a 2015. godina proglašena je Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu, pa je to i centralna tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige. Asocijacija na svjetlost je mnogo, ali jedna od njih svima je zajednička – Nikola Tesla! Izumitelj i inovator svjetskog glasa, bez čijih bismo izuma imali jedan posve različit i danas posve nezamisliv svijet. Omiljeni Tesla bio je tema i ovogodišnjeg natječaja Pišem ti pismo... natječaj za najpismo u organizaciji Gradske knjižnice Velika Gorica, pa smo i Mjesec hrvatske knjige u velikogoričkoj knjižnici odlučili započeti prikazivanjem kultnog filma „Tajna Nikole Tesle“ redatelja Krste Papića iz 1980. godine. U četvrtak 15. listopada 2015. u 19.00 sati u Središnjem odjelu za odrasle, Zagrebačka 37, imate priliku saznati više o čovjeku koji je već početkom dvadesetog stoljeća osmišljavao tehnološku sadašnjost kakvu poznajemo. Da ne spominjemo da je film odlična priprema za sve one koji žele sudjelovati u kvizu i nagradnom natječaju vezanom uz Nikolu Teslu koji u listopadu i studenom organizira Područna knjižnica Galženica... o čemu se uskoro možete informirati na našim web stranicama ili informacije potražiti u knjižnici!

„Tajna Nikole Tesle“ je klasik, biografska priča o Teslinom životu koju je režirao Krsto Papić 1980. Scenaristi su Ivo Brešan i Ivan Kušan, a glume Petar Bozović, Orson Welles, Oja Kodar, Boris Buzančić, Ana Karić i drugi. Nikola Tesla kao mlad i talentiran znanstvenik odlazi u Ameriku gdje se prvo zapošljava u kompaniji slavnoga Edisona, a kasnije ostvaruje vlastite neovisne projekte. Tesla je znanstvenik čije su izume mnogi kasnije prisvojili i čiji najveći doprinosi čovječanstvu ostaju tajna do dan danas...

Gradska knjižnica Velika Gorica

Središnji odjel za odrasle