Obilježavanje Međunarodnog dana učitelja

Autor: Administrator , 4. 10. 2008.

Povodom Međunarodnog dana učitelja u subotu 4. listopada 2008. u OŠ A. Augustinčić u Zaprešiću održan je županijski susret prosvjetnih djelatnika osnovnih škola zagrebačke županije u sportskoj disciplini: odbojci. Predstavnici učitelja OŠ Velika Mlaka osvojili su 2. mjesto te dobili priznanje, srebrne medalje i kip bana Josipa Jelačića.

U subotu 04. 10. 2008. povodom obilježavanja Međunarodnog dana učitelja u OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića održano je druženje učitelja i natjecanje u odbojci. Susret je počeo u 8.00 sati. Nakon pozdrava domaćina druženje je nastavljeno uz doručak. U 8.30 je bilo otvorenje natjecanja. Na turniru je sudjelovalo 8 ekipa koje su bile podijeljene u dvije skupine. U prvoj skupini su uz ekipu OŠ Velika Mlaka bile još i ekipe OŠ Pušća, OŠ Dubrava te OŠ Đure Deželića (Ivanić Grad). Nakon završetka prvog dijela natjecanja ekipa OŠ Velika Mlaka uvjerljivo je bila na prvome mjestu ( OŠ Velika Mlaka – OŠ Pušća 2:0, OŠ Velika Mlaka – OŠ Dubrava 2:0, OŠ Velika Mlaka – OŠ Đure Deželića 2:0 ).

OŠ Velika Mlaka u finalnoj utakmici za prvo mjesto igrala je protiv ekipe OŠ Zaprešić i  pobjednika druge skupine. U finalnoj utakmici je pobjedila ekipa OŠ Zaprešić s rezultatom 2:0. Iako konačan rezultat ne ukazuje na ravnopravnu borbu, utakmica je bila vrlo izjednačena, posebice prvi set ( 27:25 ). Da je bilo malo više sportske sreće isti rezultat je mogao biti na strani ekipe OŠ Velika Mlaka. Nakon natjecanja je održana podjela medalja i kratki program koji su pripremila učitelji i učenici škole domaćina.

Po završetku programa druženje se nastavilo uz ručak. Na rastanku su svi sudionici poželjeli što više ovakvih susreta i druženja.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.