Učenici naše škole na koncertu u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski

Autor: Nancy Vujanić, 10. 4. 2015.

U petak, 10. travnja 2015. učenici šestih razreda naše škole u sklopu manifestacije  Tjedan glazbe za djecu i mladež,  posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski. Posjet je organizirala učiteljica glazbene kulture Alena Perica.

Ovogodišnji Tjedan glazbe za mlade bio je posvećen hrvatskim operetnim ostvarenjima, mjuziklima i rock operama te je nosi naslov: Od operete do rock opere (100% hrvatsko!).

Izvedbe dijelova hrvatskih opereta i rock opera uveličali su nastupi naših sjajnih glumaca i glumica koji su dio Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija kao što su: Danijela Pintarić, Vanda Winter, Mila Elegović, Ervin Baučić, Đani Stipanićev, Ana Zebić, Vid Balog, Nina Kaić Madić.

Otvorena je i  izložba Radost slikanja uz glazbu. Na natječaj je pristiglo 1.233 rada, iz osnovnih škola i vrtića iz cijele Republike Hrvatske. Stručni ocjenjivački sud odabrao je radove za izložbu, a najbolje nagradio. Učenici su nakon koncerta pogledali izložbu.

Doživljaji iz „Lisinskog“: „Od operete do rock-opere“

Ovaj koncert mi se jako svidio. Vidjela sam i slušala poznate pjevače i pjevačice iz kazališta Komedija. Svaki od njih je bio poseban na svoj način, ali meni je najbolje pjevala Mila Elegović. Izvela je  pjesmu „Pegleraj“ iz mjuzikla Tko pjeva, zlo ne misli. Također mi je lijepo pjevao Đani Stipaničev  i Vanda Winter.  Jako sam se prestrašila  kad je Ervin Baučić  pjevao  o Dori Orlandovoj, ali pjesma mi je bila ipak zanimljiva i lijepa. Nasmijala sam se kad je Vid Balog pjevao „Cinkete, cankete“. Sve u svemu, svima bih preporučila ovaj koncert, jer će se lijepo zabaviti. Voljela bih opet otići na koncert!

Dora Vranić, 6.b

Jako mi se svidio koncert „Od operete do rock-opere“ u KD Vatroslava Lisinskog  zato što je bio jako poučan i zabavan. Najviše mi se svidjelo kada su svi pjevači pjevali pjesmu  „Neka cijeli ovaj svijet“  iz mjuzikla Jalta, Jalta. Dvorana je vrvjela od pljeska, pogotovo kada je pjevala Vanda Winter. Nadam se da ćemo opet posjetiti  KD Vatroslava Lisinskog.

Dorotea Majstorović, 6.b

U „Lisinskom“ je bilo savršeno, dobro smo se zabavile i sve bismo ponovile. Skladbe su nam se jako svidjele. Najviše nam se dopala izvedba „Cinkete, cankete“ iz mjuzikla Dundo Maroje.  Odlazak na sličan koncert bismo preporučile svima jer ne samo da ćete uživati  nego  ćete osjetiti čaroliju pravih umjetničkih djela.

Dijana, Lucija, Antonija i Matea, 8.a