2. festival univerzalne sportske škole

Autor: Administrator , 24. 4. 2014.

Ponovno smo bili sudionici 2. Festivala univerzalne sportske škole Županijskog školskog športskog saveza Zagrebačke županije. Dana 24. travnja 2014. u Velikoj Gorici održao se Festival univerzalne sportske škole na kojem su nastupili; Viktor Čurčić-Anđel, Lana Rogan, Mihael Vranić, Mateo Kunić, Korina Topić, Nika Jularić, Marija Grujo, Petar Brzović, Josip Božić, Ivan Mance, Luka Stepanić, Jelena Soldo i Nikola Vidović, dio učenika grupe Univerzalne sportske škole koju vodi učiteljica Jasmina Lizačić Martinović.

Festival je zamišljen kao promocija sporta i njegovih vrijednosti te predstavljanje sportskih sposobnosti i vještina djece koja pohađaju program Univerzalne sportske škole. Festival nije bilo natjecateljskog karaktera iako su svi sudionici manifestacije dobili medalju i majicu kao trajnu uspomenu na današnji dan.

Na manifestaciji je sudjelovalo 20 škola Zagrebačke županije. Škole su raspoređene po radnim stanicama, a na svakoj stanici bilo je po dvije.

Naša prva radna stanica bila je košarka, a osim košarke okušali smo se i na poligonu za ravnotežu, rukometu i šutiranju na gol, trčanju, preskakivanju vijače, gimnastici, igrama s padobranom, vježbama s trakom za ritmičko sportsku gimnastiku, skoku u dalj, skoku u vis, potezanju konopa te na stanici gdje smo osim uloge sportaša imali ulogu manekena jer smo se fotografirali.

Program je bio vrlo dinamičan jer smo se na svakoj stanici zadržali 6 minuta, a između stanica bilo je toliko vremena da stanicu promijenimo i popijemo malo vode. Sve učenice i učenici odradili su odlično sve postavljene zadatke te na kraju natjecanje zaslužili pripremljenu zakusku.

Do slijedećeg festivala sportski pozdrav!

Jasmina Lizačić Martinović

U privitku pogledajte snimku ubacivanja lopte u koš

Priloženi dokumenti:
IMG_1043.MOV (5.00 MB)

« Listopad 2021 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Velika Mlaka / Brune Bušića 7, HR-10408 Velika Mlaka / os-velika-mlaka.skole.hr / ured@os-velika-mlaka.skole.hr