« Listopad 2017 »

Dani ovorenih vrata PŠ Mičevec i Dani zahvale za plodove zemlje
Autor: Nancy Vujanić, 7. 10. 2016.

Svake godine se u mjesecu listopadu u PŠ Mičevec  održavaju Dani zahvale za plodove zemlje. Ove godine smo to učinili na poseban način kroz tri dana, 5. - 7. listopada 2016.

Prvog  dana su učiteljice, roditelji i učenici uz veliku pomoć članova KUD-a i DVD-a Mičevec uredili okoliš škole. Na kraju je sve sudionike čekalo ukusno iznenađenje.

Drugog dana školu su posjetila djeca Područnog vrtića Lojtrica iz Mičevca. Djeca su razgledala školu, uživala u igri i druženju. Zajedno smo napravili voćnu salatu i uživali u njenim okusima. Susret je bio radostan, razdragan i emotivan.

Trećeg dana su učenici donijeli kruhove, kolače, voće.... i uredili zajednički stol. Nakon likovne radionice, uslijedila  je priredba u kojoj su nastupili učenici škole i djeca DV Lojtrica.

Na kraju smo blagoslovili hranu koju smo donijeli, pogostili  te radosni i zahvalni otišli kući.

Sve aktivnosti  smo organizirali za dobrobit naše djece, za razvoj i jačanje osjećaja značaja škole kao odgojno-obrazovne ustanove, kao poveznice mještana, velikih i malih, poveznice mjesnih udruga i ustanova našeg Mičevca.

Zahvalni smo na svemu čime nas je Gospodin darovao, svjesni toga da smo tu da sve to pazimo, njegujemo, čuvamo, o svemu brinemo i time se koristimo.

Učiteljice PŠ Mičevec