Grupa za potencijalno darovite učenike u našoj školi

Autor: Nancy Vujanić, 20. 6. 2024.

Ove školske godine prvi je puta osnovana Grupa za potencijalno darovite učenike četvrtih razreda u OŠ Velika Mlaka. Učenici su na radionicama prolazili različite teme, upoznavali sebe i jedni druge, razgovarali o socijalnim vještinama, izražavali emocije kroz slikarstvo, izvodili pokuse iz kemije, rješavali sudoku i različite mozgalice, smišljali rješenja za svjetske probleme, išli u posjet Tehničkom muzeju i još puno toga. Na različite načine razvijali su svoje potencijale i kreativnost. A što o sudjelovanju u Grupi kažu učenici, pročitajte u nastavku.

„U ovoj grupi bilo je zabavno i veselo. Stekla sam par novih prijatelja. Naučila sam da nije najvažnije biti pametan i znati sve, već kakav si čovjek dobar ili ne.“

Ana Bedeković 4.c

„U ovoj grupi bilo mi je prezabavno. Svi su bili dragi i dobri. Bilo je jako uzbudljivo i jako kreativno.“

Bruna Arić 4.a

„Meni je bilo super i želim ostati u toj grupi, želim da imamo puno zanimljivih zadataka. Puno smo naučili i igrali smo puno raznih igara. Želim da svi iz grupe ostanu u grupi. Jako mi je bilo zabavno.“

Leona Vanjković 4.a

„Bilo je zabavno. Razgovarali smo o emocijama i naučili puno toga. Imali smo razne predmete, a svi su učitelji bili vrlo dragi. “

Marta Marošević 4.a

„Odlično sam se zabavila i upoznala mnogo učenika. Bile su jako zanimljive i zabavne teme. Najzabavnije je bilo kada smo radili pokuse na kemiji. Bilo mi je drago što sam imala mogućnost sudjelovati i veselim se sljedećoj godini. Hvala psihologinji Klari što nas je pozvala i to organizirala.“

Rosa Pranjić 4.d

„Bilo mi je lijepo u ovoj školskoj godini sudjelovati u ovoj grupi. Bilo mi je lijepo, odlično sam se zabavila i stekla nove prijatelje. Zahvaljujem svim profesorima koji su sudjelovali i pogotovo psihologinji Klari.“

L.Lj. 4.d

„Ovu školsku godinu u grupi mi je bilo jako lijepo, zabavno i poučno. Svidjele su mi se jako radionice o emocijama i radionica s profesoricom iz matematike. Također mi se svidio zadnji dan i radionica s profesorom Petrom iz kemije. Uvijek bih se htjela vratiti na grupu.“

Natali Medanović 4.d

„Bilo mi jako zabavno i zanimljivo. Puno smo toga naučili i igrali razne igre. U društvu je bilo jako lijepo i zabavno. Volim biti u grupi za nadarene i želim ostati u toj grupi.“

Tonka Šimović 4.a

„Dodatna grupa malih potencijala bila je super, preporučujem svima na testu inteligencije da budu dobri i da dobiju priliku, a ako je dobijete iskoristite je pravilno.“

Bartol Krilčić 4.a

„Puno sam naučila o svemiru, kemiji i ostalim stvarima. Veselim se idućoj godini. “

Korina Jurković Barna 4.c

Izvor: Klara Andrijević