UZ ''Jabuka'' – novi logo eko-škole i suradnja s Vijećem učenika

Autor: Nancy Vujanić, 18. 6. 2024.

Dana 3. lipnja 2024. održali smo Vijeće učenika na koje smo pozvali predstavnika, likovno nadarene učenike i učenike koji se ističu u informatičkom radu koji će u ime svoga razreda pokušati napraviti novi logo eko-škole.

Na Vijeću smo govorili o eko-školi kao projektu kojim koordinira Udruga Lijepa Naša, što čini neku školu eko-školom i kako se naša Škola može među njima prepoznati – prema eko-zastavi, panou s certifikatima, eko-kodeksu i eko-logu.

Objasnili smo kako se eko-škola kao projekt ove šk. god. 2023./2024. provodila pod radom UZ ''Jabuka'' koja se usmjerila na ekološke proizvode, zbrinjavanje otpada (razvrstavanje i eko-četvrtak) i obnovu školskoga okoliša. Tako smo kao ekološke proizvode naveli kao one koji su od prirodnih sastojaka i čija izrada ne šteti zakonima prirode. Ponovili smo kako razvrstavamo otpad i kako i s kojom svrhom provodimo eko-četvrtak. Također, naveli smo kako smo obnovili školsko dvorište i školski vrt.

Nakon upoznavanja osnovnih načela eko-škole učenicima je objašnjeno što je logo, što čini neki logo ekološki prepoznatljivim i koji su neki motivi koji su prepoznatljivi za našu OŠ Velika Mlaka. Učenicima je rečeno da će se isti tjedan, 6. lipnja, održati radionica s našom učiteljicom Informatike Monikom Pavlinovac koja će ih educirati o nekim alatima za izradu loga i da dođu s vlastitim nacrtom loga.

Radionica je održana i svaki je razred napravio svoj logo. Nakon pregledanih loga svih razreda Povjerenstvo (voditeljica Vijeća učenika Mihaela Tomašić, učiteljica Informatike Monika Pavlinovac i voditeljica UZ ''Jabuka'' Martina Martinković)  odlučilo je da će novi logo naše eko-škole biti logo s crtežom Karla Milkovića iz 8. b razreda.

Jako nam je drago što su se razredi odazvali i što smo u naš logo spojili likovnu umjetnost i informatičku pismenost te stvorili nešto novo, naše, kreativno i za našu Školu prepoznatljivo.

Hvala svima koji su sudjelovali.

Do idućega čitanja, voditeljica UZ ''Jabuka'' Martina Martinković 😊

Izvor: Martina Martinković