> Knjižnica

Ako voliš čitati, uključi se u Kviz znanja i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Nancy Vujanić, 26. 10. 2017.

Ovogodišnja tema kviza znanja i kreativnosti je "Zapisi iz škrinjice sjećanja“ . Knjige možeš posuditi u školskoj knjižnici, a za više informacija javiti se školskoj knjižničarki. Školska razina natjecanja bit će tijekom mjeseca prosinca 2017.

Možeš sudjelovati ili u

a) kvizu znanja

ili u

b) izradi kreativnog uratka (plakata)

Ovogodišnja tema kviza znanja i kreativnosti je "Zapisi iz škrinjice sjećanja“

U kvizu znanja učenici će čitati i odgovarati na pitanja iz sljedećih zanimljivih i  duhovitih knjiga:

1. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

(Tema ovog ispovjednog romana su problemi s kojima se susreće mladi čovjek u pubertetu, na prelasku iz djetinjstva u svijet odraslog čovjeka. Adrian se susreće s brojnim nedoumicama, osjećajima, zanosima i razočaranjima.

2. Jeff Kinney: Gregov dnevnik: kronike Grega Heffleya

(Greg Heffley, junak ovih poprilično komičnih kronika, rijetko ispunjava sve što kaže. Jer biti klinac ponekad može biti prava gnjavaža. A nitko to ne zna bolje od Grega koji će se naći protiv svoje volje bačen u školsko okružje gdje su neuhranjena slabašna stvorenja primorana dijeliti hodnike s visokim i opakim klincima koji se već briju.)

3. Jadranka Klepac: Kora od jabuke

(Jadranka Klepac kroz zanimljivu romanesknu strukturu ocrtava uvjerljiv psihološki profil mlade i senzibilne školarke – djevojčice Dane. Ova će knjiga biti iznimno bliska svima mladima koji će u njoj prepoznati svoje ljubavne nemire, probleme, različita traganja za putovima afirmiranja i izgrađivanja vlastite osobnosti i stava, sklonost sanjarenju, poeziji, pustolovini, ali i kritičkom preispitivanju svojih odluka i autoriteta odraslih. )