Likovni natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“

Autor: Nancy Vujanić, 20. 9. 2018.

Poštovani,

Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić Iskrica iz Zagreba, treću su godinu zaredom organizatori i kreatori likovnog natječaja, odobrenog od strane Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske, s ciljem promicanja interesa za hrvatsku povijest i razvoja likovnih i vizualnih kompetencija.
       Spomenuti natječaj nosi naziv Velikani hrvatske prošlosti, a želja nam je, kao i prošle godine, uključiti i pozvati na sudjelovanje što više dječjih vrtića i škola u kojima se školuju ili borave djeca hrvatskog govornog područja, u Republici Hrvatskoj i izvan Republike Hrvatske.

Bila bi nam izuzetna čast i zadovoljstvo ukoliko biste učenike motivirali i potakli na sudjelovanje na natječaju. Tema ovogodišnjeg, trećeg po redu natječaja, hrvatski je znanstvenik, vizionar i umjetnik Ruđer Josip Bošković.

Učenici bi, uz vodstvo učiteljica/učitelja, trebali doznali nešto više o Ruđeru Boškoviću, kako bi proširili svoja znanja o znanstveniku, vizionaru i umjetniku. Potom bi likovnim tehnikama navedenim u natječaju, također uz vodstvo učiteljica/učitelja, ostvarili zadani zadatak. U natječaju mogu sudjelovati djeca predškolske dobi, djeca rane školske dobi (1. - 4. razreda osnovne škole) i djeca s posebnim potrebama do 4. razreda osnovne škole.

U privitku vam šaljem tekst natječaja s propozicijama. Također vas molim, ukoliko znate još mjesta, gradova, hrvatskih udruga, župa ili pojedinaca koji aktivno rade s djecom hrvatskog govornog područja, da im slobodno uputite poziv i proslijedite tekst natječaja.

Unaprijed zahvaljujem na podršci i suradnji!

Sanela  Tot

mag. prim. edu.

OŠ Grigora Viteza,

Zagreb,

Republika Hrvatska

OŠ GRIGORA VITEZA

ZAGREB, KRUGE 46

e-mail: tajnistvo@os-gviteza-zg.skole.hr

TEL:  01/5599680

FAX: 01/5599687

Poziv s detaljima i prijavnicom se nalazi u privitku.

Priloženi dokumenti:
Poziv_za__likovni_natjecaj_2018_2019.docx (115.52 KB)