"Pišem ti pismo..." - natječaj za naj pismo

Autor: Nancy Vujanić, 11. 4. 2018.

„Pišem ti pismo…“ natječaj je Gradske knjižnice Velika Gorica kojeg u suradnji s Hrvatskom poštom raspisujemo svake godine u travnju. Natječaj raspisujemo povodom Svjetskog dana pisanja pisama – obilježava se 11. svibnja – s ciljem razvijanja pismenosti, ali i podsjećanja na pomalo zaboravljenu, starinsku vještinu pisanja pisama.

Pravila natječaja su sljedeća:

1. pismo treba biti napisano rukom (ako ste u mogućnosti priložite i tiskanu kopiju teksta pisma)
  2. i poslano poštom na adresu knjižnice uz naznaku natječaja i kategorije u kojoj se natječete. Ove godine nagradit ćemo natjecatelje u tri kategorije: Naj pismo odraslih, Naj srednjoškolsko pismo i Naj dječje pismo.

Adresa knjižnice je:

Gradska knjižnica Velika Gorica

Natječaj Pišem ti pismo

(kategorija)

Zagrebačka 37

10410 Velika Gorica

1. Pismo treba biti potpisano šifrom koju sami odaberete.
  2. U kovertu zajedno s pismom stavite i manju zatvorenu kovertu sa istom šifrom u kojoj ćete navesti svoje podatke: ime i prezime, grad iz kojeg pišete, e-mail adresu i kontakt broj telefona kako bismo vas mogli obavijestiti o rezultatima natječaja.
  3. Natječaj je otvoren od 3. do 30. travnja 2018. te u obzir za nagrade ulaze sva pisma poslana poštom na navedenu adresu knjižnice.

O naj pismima odlučit će prosudbeno povjerenstvo u sastavu: književnica Nada Mihoković-Kumrić te knjižničarke Gradske knjižnice Velika Gorica Ivana Grubačević (Središnji odjel za odrasle) i Danijela Pralas (Dječji odjel). Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranici knjižnice, a svi sudionici bit će osobno obaviješteni. Nagrade osiguravaju Gradska knjižnica Velika Gorica i Hrvatska pošta, a u pitanju su knjige i vrijedni filatelistički materijali koji će vam omogućiti da postanete i ostanete ljubitelji pisanja pisama.

Dodjela nagrada i priznanja održat će se u subotu, 12. svibnja 2018. u Gradskoj knjižnici Velika Gorica, Središnjem odjelu za odrasle, Zagrebačka 37.

U privtiku se nalazi najava i plakat.

Priloženi dokumenti:
ptp2018-najava.docx (339.37 KB)