Gradska knjižnica Velika Gorica

Autor: Nancy Vujanić, 3. 4. 2017.

U ponedjeljak, 10. travnja 2017. u 19.00 sati u Središnjem odjelu Gradske knjižnice Velika Gorica održat će se predstavljanje knjige velikogoričke književnice Zdenke Mlinar „ŽIVOT JE RADOST“, podnaslova „Priroda i društvo I.“, objavljenoj u nakladi Udruge umjetnika „Spark“ Velika Gorica.

Četvrta autoričina knjiga zbirka je minijaturne lirike, kratkih pjesničkih zapisa inspiriranih malim, ali važnim i ispunjavajućim, uvijek začudnim životnim trenucima. Vječite mijene prirode kroz godišnja doba, ljubav i međuljudski odnosi izranjaju u ovoj zbirci kao mali kristali vedrine i radosti, sažeti u tri stiha.

„Za pjesnikinju Zdenku Mlinar, život je radost, a radost je u ljubavi za stvaranjem, u čežnji za znanjem, za praštanjem i nadasve, u ljubavi za životom koji pruža nemjerljive mogućnosti. Minijaturna lirika Zdenke Mlinar upućuje upravo na to. Dotaknuti život, makar samo na tren, neizreciva je radost.“

Iz prikaza recenzenice Đurđe Jandriš Parać

„Svaki pjesnik, pa tako i naša Zdenka, nemiran je duh koji neprestano, neumorno i s ljubavlju traga za ljepotom koju skrivaju i otkrivaju pisane riječi.“

iz osvrta Zorice Krznar Blagec

U predstavljanju sudjeluju autorica Zdenka Mlinar, recenzentica Đurđa Jandriš Parać, autorica osvrta Zorica Krznar Blagec i Vlasta Zaloker u ime nakladnika, a u glazbenom dijelu nastupaju učenice Umjetničke škole „Franje Lučića“, violinistice Vedrana Iva Pintar i Lucija Horvat. Stoga vas sve srdačno pozivamo da nam se pridružite u ponedjeljak na ugodnom druženju uz knjigu koje će biti začinjeno proljetnom i životnom radošću.

Ivana Grubačević

Gradska knjižnica Velika Gorica