Naše učenice osvojile 2. mjesto na županijskom natjecanju (Grad Zagreb i Zagrebačka županija) "Čitanjem do zvijezda"

24. veljače 2017. u OŠ Bartol Kašić održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Prvi put sudjelovale su i učenice naše škole. Naša učenica Ramona Jurilj ostvarila je najbolji pojedinačni rezultat, a ekipno (Ramona Jurilj (7.a), Marija Klarić (7.a) i Inon Međugorac(7.b)) zauzele su 2. mjesto koje su dijelile s I. OŠ Vrbovec. Budući da na državno natjecanje mogu ići samo 2 škole iz županije, 1. ožujka 2017. morale su pisati dodatni test kako bi se dobila škola koja ide na državno natjecanje. U nadmetanju s I. OŠ Vrbovec, naše učenice su pobijedile.  Čestitamo im!

Natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ je projekt školskih knjižničara kojim se potiče i promovira kultura čitanja, a učenike motivira da s radošću, uživanjem i znatiželjom otvaraju knjigu, budi želju za otkrivanjem i istraživanjem, te razvija maštu i kreativno izražavanje kroz likovni rad.

Natjecanje se sastoji od dva dijela: kviza znanja u kojemu učenici odgovaraju na pitanja iz odabranih knjiga i prezentacije plakata na zadanu temu.

Natjecanje ima tri razine – školsku, županijsku i državnu.

Naša ekipa se natjecala u kvizu znanja.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je ljepota različitosti.

Učenici su za natjecanje trebali pročitati knjige: Damir Miloš: Bijeli klaun, Zoran Pongrašić: Djevojčica koja je preskočila nebesa ili Gumi-gumi i Miro Gavran: Zaboravljeni sin.

U kategoriji plakata kojih je bilo 8, povjerenstvo u sastavu: Jasenka Matošević, prof., Dijana Abramović, prof. i Sanja Nenadović, učiteljica RN prvo i drugo mjesto dodijelile su OŠ S. Radića iz Božjakovine i OŠ Vukomerec i tako su se ove škole plasirale za državno natjecanje.

POBJEDNIČKI PLAKAT

U privitku se nalazi bodovna lista (pojedinačno).

Priloženi dokumenti:
Bodovna_lista.docx (18.05 KB)

objavio: Nancy Vujanić   datum: 1. 3. 2017.

« Lipanj 2017 »