Održan književni susret s književnicom Željkom Horvat-Vukeljom

Autor: Nancy Vujanić, 1. 2. 2016.

U ponedjeljak, O1. veljače 2016. s velikim veseljem ugostili smo popularnu dječju spisateljicu i dugogodišnju urednicu nadaleko poznate "Modre laste" i „Smiba“ Željku Horvat-Vukelju. Književni susret organizirala je školska knjižničarka za učenike 2.a, b i d razreda te njihove učiteljice. Učenici su  jedan školski sat uživali u pričama, poukama, šalama i savjetima Željke Horvat-Vukelje.

Najprije je gošća učenike zagrijala rješavanjem rebusa.

Prvi rebus su samo neki učenici znali riješiti, ali nakon što su naučili kako se rebusi rješavaju, većina učenika je bez problema znala riješiti rebus.

Književnica  je u goste došla u pratnji svoje ljubičaste torbe s mnogo pretinaca

koja krije  brojna iznenađenja: rekvizite oko kojih nastaju priče s poukom  inspirirane svakodnevnim doživljajima i predmetima koji nas okružuju.

Tako su čuli priču o baki i šeširu, o usnoj harmonici, o pauku, vjetru i  druge.

Učenici  su fijukali poput vjetra, pjevali u kanonu…

Prije nego što se oprostila od nas, Željka je kao prava učiteljica podijelila i ocjene. Učenici su za zalaganje, znanje, ali i lijepo ponašanje dobili petice. Osim petica, svaki učenik dobio je i primjerak popularnog dječjeg časopisa „Smib“.

Željka Horvat-Vukelja oduševila je sve nas svojim maštovitim i originalnim pričama. Učenici su uživali, ali i vrlo aktivno sudjelovali u pričanju priča.

RADOVI UČENIKA 2.B  (nakon književnog susreta)

Ana Vlašić

Frane Biluš