Učenici gledali predstavu "Dječak koji je tražio zmaja"

Autor: Administrator , 22. 10. 2015.

22. listopada 2015. učenici petih i šestih razreda bili su u Domu kulture Galženica gdje su gledali kazališnu predstavu „Dječak koji je tražio zmaja“

Za predstavu smo saznali nekoliko dana prije odlaska. U početku smo mislili da predstava neće biti baš zanimljiva zbog ideje da dječak priča sa zmajem od papira. Kad smo stigli, vidjeli smo veliku drvenu kutiju. Na pozornici , pored kutije, sjedio je glumac. Glumio je dječaka koji je bio tužan jer su mu umrli roditelji.  Zbog toga sam na početku mislila da je knjiga tužna, ali kasnije je postala vesela, razigrana i osjećajna. Poslije smrti roditelja dječak Dominik ode k baki na planinu. Ona mu svaki dan pravi nove zmajeve od papira. Jednoga dana Dominikova baka umre, a njemu odleti posljednji zmaj od papira. Dječak kreće u potragu za zmajen i na putu susreće plavi Balon kojeg je donio vjetar. Balon ga tijekom puta pokušava zabaviti, no Dominik je i dalje mrzovoljan. Istovremeno djevojčica Marija susreće Dominikovog zmaja koji ju zabavlja i daje joj samopouzdanje. Marija je bila tužna jer je izgubila plavi Balon koji je doletio Dominiku. Dominik i Balon susreću razne likove: pastira, strašilo i vjetar. Na kraju ih vjetar odnese Mariji. Marija i Dominik su se zamijenili, a zmaj i balon prestaju govoriti. Svatko se sprijateljio sa svakim i iako više ne mogu govoriti, balon i zmaj će uvijek biti prijatelji Dominiku i Mariji.

Meni se predstava svidjela, osim nekih likova. Najviše mi se svidjela maštovitost u predstavi.

Ramona Jurilj, 6.a

Više o predstavi pogledajte ovdje.